23 Ocak 2021 Cumartesi

13 Kasım 2017 haftalık astrolojik yorumu

Öner Döşer'den 13 Kasım 2017 haftalık astrolojik yorumu: 7 derece Akrep burcunda gerçekleşecek Venüs-Jüpiter kavuşumuyla şanslı başladığımız haftanın Cumartesi gününde 26 derece Akrep burcunda gerçekleşecek yeniay ile hayatımızda yeni bir kapı aralıyoruz.

12 Kasım 2017 Pazar 20:30
13 Kasım 2017 haftalık astrolojik yorumu

 

İyicil kavuşum

Geleneksel Astrolojide “İyiciller” olarak tanımlanan Venüs ve Jüpiter ikilisinin kavuşumlarına özel önem verilir. Kavuşum anı haritası herhangi bir ülkenin başkenti merkez alınarak çizdirilebilir ve genel yorumlar yapılabilir. Aşağıda Ankara merkez alınarak çizdirilmiş tam kavuşum anı haritasını görmektesiniz.

Haritada Venüs-Jüpiter kavuşumunun 10.eve, haritanın Tepe Noktasına yakın bir dereceye izdüştüğünü görmektesiniz. Bu yerleşim ülkenin geleceğe yönelik hedefleri, yönelimleri, ülkenin dış imajı, yönetici ve idareci konumundaki kişilerle ilgili konularda dönemsel olarak pozitif gelişmeler yaşanması olasılığına işaret etmektedir. Güneş’in de bu alanda bulunması da olumlu yönde desteklemekte, ülkenin dış imajını ve başarı elde etme potansiyelini arttırmaktadır.

Tabii bu bahsettiklerimiz sadece Türkiye için geçerli değildir; Türkiye’nin de bulunduğu bölgede yakın koordinatlarda yer alan ülkeler için de geçerlidir. Türkiye ile ilgili spesifik yorumlar yapmak için ülkemizin astroloji haritası üzerinden ilerlememiz isabetli olacaktır. Aşağıda Venüs-Jüpiter kavuşumunun Türkiye astroloji haritası üzerindeki izdüşümünü görmektesiniz.   Haritada gördüğümüz üzere, 7 derece Akrep burcunda yer alan Venüs-Jüpiter kavuşumu ülkemiz astroloji haritasının Güneş derecesine yakın izdüşüyor. Bu yerleşim ülkemiz açısından şu konularda olumlu gelişmelere işaret edebilir: Ülkemizin dış imajı, nasıl tanındığı, yöneticileri, gelecek hedefleri. Kavuşum 5.eve denk düştüğüne göre şu alanlarda olumlu gelişmeler beklenebilir: Sanatsal konular, sanatçılar, şov dünyası, şovmenler, sportif konular, sporcular, çocuklar ve gençlerle ilgili konular, borsa ve spekülatif konular, eğlenceli aktiviteler ve eğlenceli mekanlar, toplumun sevdiği tanınmış kişiler, kalburüstü sınıftan kişiler, ataşeler, aracılar. 5.ev aynı zamanda aracılar, ulaklar, elçileri temsil eder. Dolayısı ile aracı durumunda olacağımız konularda, örneğin Venüs-Jüpiter kavuşumunun ifade edebileceği barışçıl şekilde diyebiliriz.

İyicil kavuşum ve yeniay bize neler getiriyor?

Bu kavuşumun gerçekleştiği burcun doğasında ve haritalarımızda denk düştüğü ev kapsamında pozitif olaylar beklenir. Akrep burcu doğasındaki olayların ivme kazandığı bir dönemdeyiz ve Cumartesi günü Akrep burcunda bir de yeniay var. Bu iyicil kavuşumun hayatımıza genel olarak neler taşıyacağı hakkındaki görüşlerimi ve burçlara göre değerlendirmeleri aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=Y-Df49FXHCo&t=169s

26 derece Akrep burcunda gerçekleşecek yeniay haritasına da bir göz atalım…Haritada yeniayın 8.eve, 9.burca denk geldiğini görüyoruz. Dolayısı ile genel olarak ekonomiyle ilgili konular, harcamalar ve dış ödemeler ya da krediler ve borçlarla ve yabancılarla ve turizm ya da dış ticaretle ilgili konularda, yüksek eğitim ve üniversitelerle ilgili gelişmeler bekleyebiliriz.

Yeniay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, Natal haritanın Jüpiter derecesinin üzerine izdüştüğünü fark ediyoruz. Bu da yine ülkemizin uzun vadeli hedefleri, dış imajı, başarısı, yöneticileri ile ilgili konularda atılacak bazı yeni adımların işaretçisi olarak görülebilir, zira Jüpiter haritanın 10.evinin yöneticisi durumunda. Yeniayın kavuştuğu Jüpiter 6.evin yöneticisi olduğuna göre askeri konular, güvenlikle ilgili konular, memurlar ve çalışan kesim, hizmet sektörleriyle ilgili konular, sağlıkla ilgili konular, evcimen hayvanlarla ilgili konularda; 5.evde olduğuna göre yukarıda saydığımız 5.ev konularıyla ilgili yeni adımlar ve başlangıçlar getirebilir.

Yanlış kararlar ve yanılgı riski

Pazartesi akşam saatlerinden itibaren Merkür-Neptün arasındaki dik açı etkisini göstermeye başlıyor ve bu enerji Salı gününe de devam ediyor. Duygularımızdan da etkilenerek veya başkalarının yönlendirmesi ile yanlış kararlar alma eğilimi gösterebiliriz. Bize verilen sözler tutulmayabilir veya biz kendimiz de verdiğimiz sözleri tutamayabiliriz. Bu açıdan baktığımızda, geleceğe yönelik önemli ve kalıcı kararları almak açısından çok da uygun bir günde olmadığımızı söyleyebiliriz genel olarak.

Aşk ve romantizm açısından olumlu zamanlar

İlişkiler gezegeni Venüs’ün Neptün ile uyumlu üçgen açısının etkili olduğu bir haftaya giriyoruz. Bu açının en etkili olduğu gün 16 Kasım Perşembe ve Ay’ın bu uyumlu açıyı çalıştırdığı gün Cuma olarak gözükmekte. Dolayısı ile ilişkilere yönelik konularda bu iki günü iyi değerlendirebiliriz. Su elementinden Akrep ve Balık burçları arasındaki bu olumlu açılar karşılıklı fedakarlıkların ön plana çıktığı ve empatinin zirve yaptığı bir zaman dilimine işaret etmekte!

Önemli görüşmeler ve yazışmalar

İletişim gezegeni Merkür’ün Mars ile uyumlu altmış derecelik açısının en etkili olduğu 17 Kasım Cuma gününü önemli iş ve görüşmeler ya da yazışmalar, tanıtım ve duyurular açısından kullanabiliriz. Merkür Yay burcunda ilerlediğinden, özellikle yurt dışına yönelik işler, turizm, yüksek eğitim, yayıncılık, hukuki işler açısından değerlendirebiliriz. 15 Kasım Salı günü öğleden sonrasından başlayan ve akşam saatlerine kadar devam eden zaman dilimini de yukarıda bahsettiğimiz işler açısından değerlendirebiliriz, zira Ay’ın bu ikiliyle temasları olacak.

Haftanın en zorlu günleri!

Hareket gezegeni Mars’ın büyük dönüşüm ve krizleri temsil eden Plüton dik açısının zorlu etkilerinin de maksimuma varacağı bir haftaya giriyoruz aynı zamanda. 15 Kasım Çarşamba günü Ay’ın tetikleyeceği bu açı 19 Kasım Pazar günü kesinleşiyor. Dolayısıyla haftanın bu iki gününde mücadele gerektiren zorlu etkiler devrede olacak. İstediklerimizi elde etmemiz için daha fazla güç harcamamız veya mücadele etmemiz ya da rekabete girmemiz gerekebilir. Genel olarak güç çekişmelerini temsil eden bu iki gezegenin zorlu açılarının etkili olduğu zamanlarda sert ve şiddetli olaylarla ve durumlarla karşı karşıya kalabiliriz.

Galaktik Merkez ile hizalanma

Ağır sorumlulukları, ekonomik konuları ve depresyonu temsil eden Satürn gezegeninin Galaktik Merkez ile hizalanmasının etkilerini yoğun olarak hissedeceğimiz bir haftadayız. Bir gezegen Galaksinin Merkezi ile hizalandığında (27 derece Yay’da) bu gezegenin temsil ettiği temalar gündemimize daha etkili ve güçlü bir şekilde yansır. Bu gezegen Satürn olduğunda, Satürn doğasındaki olayların ve durumların arttığını görürüz. Satürn genel anlamıyla “depresyon” ile ilişkilendirilir. Bu günlük hayatımızda kendimizi nasıl hissettiğimizle ilişkilidir hiç kuşkusuz. Ama Satürn ekonomik anlamda depresyon ile de ilişkilendirilir ve bazı önemli ekonomik krizlerde etkili olduğu görülür. Büyük depresyon astroloji haritasında Satürn Galaktik Merkez ile kavuşumdadır mesela. 18 Kasım tarihinde Satürn 24 Ekim 1929 tarihinde bulunduğu bu dereceye tekrar varacak. Aşağıda Büyük depresyon haritasının üzerine izdüşürülmüş Satürn Dönüşü haritasını görmektesiniz.

Aslında bu yakın zamanda iki kez tekrarladı (23 Şubat 2017, 19 Mayıs 2017) ve çok büyük ekonomik sıkıntılar yaşanmadı. Fakat bu üçüncü ve en önemli tetiklenme, daha sonra transit Mars’ın Akrep burcunda Jüpiter ile kavuşumunun ve Venüs-Güneş-Plüton’un 19 derece Oğlak’taki kavuşumunun etkili olduğu ve Merkür’ün Galaktik Merkez ile hizalandığı Ocak ayı başları ekonomik anlamda zorlu zamanlara işaret ediyor olabilir! Bu konu hakkında bilgi paylaştığım konuşmamı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=Y-Df49FXHCo&t=169s

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Üzerinde çalıştığımız işlerin detay ve titizlik isteyeceği bir gündeyiz. Organize etme becerimizi ortaya koyabilir, hayatımızı çeki düzene koyma kararımızı uygulayabiliriz. Ay’ın Plüton ve ardından Güneş ile uyumlu açılarının etkili olduğu sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde daha etkili olabiliriz. Kadın erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler ve iş ilişkileri açısından olumlu bir enerji akışı mevcut. Ay’ın Kiron-Satürn karesini çalıştırdığı akşam saatlerinde engelleyici ve zorlu koşullar devrede olabilir, dikkat! Satürn ile dik açısının ardından başka temel açısı kalmayan Ay 18:45’te boşluğa giriyor. Gün boyunca etkili olan Venüs-Jüpiter kavuşumu genel olarak şans ve fırsatlara açık bir günde olduğumuzu gösteriyor. Bu kavuşum hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=Y-Df49FXHCo&t=169s

Salı gününe geçişten bir müddet sonra (02:26) Ay Terazi burcuna geçiyor. Gün genelinde rahat ve huzurlu ortamları tercih edebilir, şartları fazla zorlamak istemeyebiliriz. Başarı istediğimiz işlerde başkalarıyla paslaşmak, birlikte hareket etmek iyi fikir olabilir. Gün boyunca etkili olan Merkür-Neptün karesi önemli iş ve girişimlerde verilen sözlere dikkat edilmesi gerektiğini gösteriyor. Sık fikir değiştirmek veya yanlış yönlendirilme riski taşıyan bir günde olduğumuzu bilelim. Duygularımızdan da etkilenerek veya başkalarının yönlendirmesi ile yanlış kararlar alma eğilimi gösterebiliriz. Bize verilen sözler tutulmayabilir veya biz kendimiz de verdiğimiz sözleri tutamayabiliriz. Bu açıdan baktığımızda, geleceğe yönelik önemli ve kalıcı kararları almak açısından çok da uygun bir günde olmadığımızı söyleyebiliriz genel olarak. Akşam saatlerinde sonra etkisi devreye giren Ay-Merkür altmışlığını beklemek ve bundan sonra harekete geçmek daha isabetli olabilir.

Çarşamba günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkilerimiz açısından önemli bir gündeyiz. Ay’ın Mars-Plüton arasındaki dik açıyı tetikleyeceği sabah öğle saatleri arasında sert ve riskli bir enerji akışı var. Bu bağlamda kazalara, sakarlıklara maruz kalmamak açısından temkinli olmamız, agresif ortamlardan ve kişilerden uzak durmaya dikkat etmemiz yerinde olacaktır. Günün ikinci yarısında Ay’ın Uranüs ile karşıt açısı yakınlaşıyor olduğundan, şartların beklenmedik yönde değişmesi ve istikrarsız koşullar içerisinde kalma ihtimalimiz yüksek!  

Perşembe sabah saatlerinde henüz Terazi burcunda ilerleyen Ay, Satürn ile altmış derecelik açısından sonra boşluğa giriyor (03:50) ve 11:18’de Akrep burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Yani sabah erken saatlerinde henüz şartlar yeterince belirginleşmemiş, bir şeyler henüz kararsız ve boşlukta kalacak olabilir. Günün ikinci yarısında ise daha destekleyici bir enerji akışı var. Gün boyunca etkili olan Venüs-Neptün üçgeni aşk ve ilişkilerden yana şanslı bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Güneş’in Kiron ile uyumlu üçgen açısı da yine gün boyunca etkili olacak. Bu açı da kişilik yaralanmalarının ve psikolojik zorlanmaların üstesinden gelmemize yardımcı oluyor. Su elementinden Akrep ve Balık burçları arasındaki bu olumlu açılar, karşılıklı fedakarlıkların ön plana çıktığı ve empatinin zirve yaptığı bir zaman dilimine işaret etmekte! Gecenin ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Jüpiter kavuşumu verimli bir zaman diliminde olduğumuzu göstermekte. İlahi ve ruhsal konularla ilgilenebiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Haftanın en rahat ilerleyebileceğimiz gününde olduğumuzu söyleyebiliriz. Yeni bir şeyleri başlatmak üzere, elimizdeki işleri ve artık tükenmiş olan şeyleri tamamlayabiliriz. Ay’ın Venüs-Neptün arasındaki uyumlu üçgen açıyı tetiklediği bu günde özel ve sosyal ilişkilerimizde, artistik ve sanatsal konularda güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Ay’ın Plüton ile altmış derecelik uyumlu açısının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında sevdiğimiz kişilerden güçlü destekler alabiliriz. Gün boyunca etkili olan Merkür-Mars altmışlığının destekletici enerjisini önemli iş ve görüşmeler ya da yazışmalar, tanıtım ve duyurular açısından kullanabiliriz. Merkür Yay burcunda ilerlediğinden, özellikle yurt dışına yönelik işler, turizm, yüksek eğitim, yayıncılık, hukuki işler açısından değerlendirebiliriz.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Akrep burcunda ilerliyor. Bir şeyleri tamamlayacağımız sabah-öğle saatlerinin ardından, saat 14:42 itibariyle yeni kapılar aralama ve girişimler yapma enerjisi taşıyan yeniay gerçekleşiyor. Akrep burcunun 26 derecesinde gerçekleşen yeniay, kendimizi yeniden yapılandırma gücünü ve cesaretini de beraberinde getiriyor. Bu yeniayın hayatımıza genel olarak neler taşıyacağı hakkındaki görüşlerimi ve burçlara göre değerlendirmeleri aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=Y-Df49FXHCo&t=169s Öğleden sonra 14:42-21:58 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay, saat 21:58 itibariyle Yay burcuna geçiyor…

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Geleceğe yönelik fikir ve görüşlerimizi başkalarıyla paylaşmak, fikir alışverişleri yapmak adına iyi bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. Buna mukabil, gün genelinde etkili olan Mars-Plüton karesi, güç çekişmelerinin ve mücadelenin zirveye varacağı bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. İstediklerimizi elde etmemiz için daha fazla güç harcamamız veya gaziemir arçelik servisi mücadele etmemiz ya da rekabete girmemiz gerekebilir. Genel olarak güç çekişmelerini temsil eden bu iki gezegenin zorlu açılarının etkili olduğu zamanlarda sert ve şiddetli olaylarla ve durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında yönümüzü tayin etmekte ve kararlılık kazanmakta zorlanabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi, APAI üyesi

Astroloji Okulu, 12 Kasım 2017

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV