11 Ağustos 2020 Salı

11 eylül 2017 haftalık astroloji yorumu

11 eylül 2017 haftalık astroloji yorumu... Öner Döşer gökyüzünü yorumladı...

12 Eylül 2017 Salı 11:23
11 eylül 2017 haftalık astroloji yorumu
KADINHABERLERİ.COM- Geleneksel Astrolojide “iyiciller” olarak bilinen Venüs ve Jüpiter altmış derecelik uyumlu açıda ilerliyorlar ve bu açı 15 Eylül Cuma günü kesinleşiyor. Aynı gün Venüs’ün Kuzey Ay Düğümü ile kavuşumu da kesinleşiyor. Tüm bunlar bize gerek özel ilişkiler, gerekse sosyal ilişkiler bağlamında olumlu gelişmeler yakalayabileceğimiz bir haftada olduğumuzu düşündürüyor.

Venüs’ün Satürn-Uranüs üçgeniyle birlikte oluşturduğu ateş elementi burçlarda yer alan Büyük Üçgen açı kalıbı, ilişkiler açısından heyecanlı, coşkulu bir haftada olacağımızı müjdeliyor! Hafta sonuna doğru şans ve fırsatlara daha da açık olacağız. Özellikle Cuma gününü iyi değerlendirebiliriz!

İLİŞKİLERDE YENİ ADIMLAR

Ateş elementinde gezegen yoğunluğunun olduğu zamanlar cesaretli girişimler açısından uygun zamanlardır. Sosyal, dışa dönük ve sıcakkanlı bir atmosfer oluşur ve eğer değerlendirebilirsek, sosyal ağımızı güçlendirebilir, ikili ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabiliriz.

Venüs’ün Satürn ile uyumlu üçgen açısının etkili olduğu hafta başından itibaren özel ilişkilerimizde istikrar ve sağlamlık kazanmaya başlayabiliriz. Yeni başlangıçlar yapmak açısından Çarşamba, Perşembe, Cuma günlerini değerlendirebiliriz.

Ay’ın Venüs ve Jüpiter ile uyumlu açılarının etkili olduğu Çarşamba günü ilişkiler açısından haftanın en olumlu günlerinden biri. Bir diğeri de Venüs-Jüpiter altmışlığının kesinleştiği Cuma günü, zira bu günde Ay-Güneş arasında da uyumlu altmışlık açı etkili olacak.

Venüs-Jüpiter paslaşması para ve finans konusunda da destekleyici bir zaman diliminde olduğumuzu göstermekte iken, aynı anda etkili olan Güneş-Satürn karesi iş hayatında ve özellikle de otorite figürleriyle ilişkilerde sorunlar yaşama riskine dikkat çekmektedir!

https://www.youtube.com/watch?v=iLlpf0hcucA

İŞ HAYATINDA DİKKAT!

Hafta başından itibaren etkili olan Güneş-Satürn karesinin Ay ile oluşturacağı T-kare açı kalıbının etkili olduğu Çarşamba ve bu açının kesinleşeceği Perşembe günü iş ve otorite figürleriyle ilişkiler bağlamında en dikkatli olmamız gereken iki gün olarak gözükmekteler.

Devletle yapılan işler dahil (izin, ihale, başvuru vs) açısından Cuma gününü kullanabiliriz. Ya da bir sonraki haftayı tercih edebiliriz (18 Eylül haftası). Bundan önceki günlerde otoriteyi temsil eden kişilerle ilişkiler açısından uygun gözükmemekte, özellikle de Çarşamba günü.

Güneş-Satürn arasındaki zorlu açılar otoritemizin testten geçtiği, kendimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlandığımız, engellenme ve gecikmeler ya da takılmalar yaşadığımız zamanlardır. Depresiflik hissetmek, kendine güvenmekte zorlanmak da bu açının zorlu etkilerindendir.

Güneş-Satürn arasında uyumsuz açıların etkili olduğu dönemlerde otoriteyi temsil eden kişiler, yönetici pozisyonu tutan kişiler de zorlanabilir, büyük problemlerle uğraşmak, çözüm üretmek durumunda kalabilirler.

MERKÜR-MARS YENİDEN BULUŞUYOR

Bu ikili 3 Eylül’de Aslan burcunda kavuşurken Merkür geri harekette idi. Geri hareketini tamamlayan Merkür, kendisinden daha hızlı hareket ettiği Mars ile tekrar kavuşuma ilerliyor ve bu kavuşum 16 Eylül Cumartesi 7 derece Başak burcunda günü kesinleşiyor. Aşağıda tam kovuşum anı haritasını görmektesiniz.

Merkür-Mars kavuşumunun etkileri konusunda bilgilendirme yapmıştık. Burada uzun olarak tekrarlamayacağız. Daha ziyade bu kavuşumun kesinleşeceği Başak burcunda nasıl etkiler ortaya çıkabilir, bundan bahsedeceğiz.

 • Eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlamamız gerektiğini gösteriyor. Gereğinden fazla eleştirel ve kırıcı olma riski taşıyan bir zaman dilimindeyiz.
 • Bize mantıklı ve doğru gelen şeyler başkalarına böyle gelmeyebilir. Bu yüzden başkalarına kendi fikirlerimizi dayatmaktan veya aşırı ısrarcı davranmaktan uzak kalsak iyi ederiz. İlişkiler bozulabilir.
 • İnce eleyip sıkı dokumamız ve hesabımızı bilmemiz gereken işler açısından olumlu bir kavuşum. Hesaplama ve analiz gerektiren işlerde başarılı olabiliriz.
 • Merkür-Mars kavuşumu Thuban yıldızı ile birleşiyor. Avustralyalı astrolog Bernadette Brady’e göre bu yıldız “Ejder efsanesiyle bağlantılıdır ve bir hazineyi koruyan veya oluşturan birini simgeler. Hazine maddi olabilir; fakat tinsel bir bilgiye ait bir hazine de olabilir. Kişinin hayatında muhafız rolünde olmak, muhafaza etmek çok önemlidir.” Merkür-Mars kavuşumunun bu yıldızın izdüştüğü boylam derecesinde kesinleşiyor olması, farkında olalım veya olmayalım, savunduğumuz bir fikrin arkasında durmamız ya da bazı değerlerimizi fark edip, bunların muhafızı rolüne bürünebileceğimizi gösterebilir. Farkında olmadığımız hazinemiz (maddi-manevi-tinsel değerlerimiz) ile ilgili bilerek veya bilmeyerek harekete de geçebiliriz.
 • Bu kavuşumun sert rüzgarlarla ilişkili olabileceğinden daha önce de bahsetmiştik. Bu hafta için de aynı şey geçerli. Güneş-Satürn karesinin de etkili olduğu haftanın ikinci yarısında daha da belirginleşebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=iLlpf0hcucA

Haftanın günlere göre değerlendirilmesine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ve boşlukta seyrediyor. Sabaha karşı 03:53’te Venüs ile son açısını kesinleştiren Ay, İkizler burcuna geçiş yapacağı 22:29’a kadar boşlukta ilerliyor. Sabah saatlerinde henüz Ay-Venüs karesinin duygusal anlamda çalkantılı hissettirebilecek ve hassasiyetler oluşturabilecek etkileri devrede olacak. Her zamankinden daha fazla duygusal tepkiler, alınganlıklar bu açının genel etkilerindendir. Özel ilişkilerde zorlanmalar görülebilir. Günün ilerleyen saatlerinde bu gergin etkiler uzaklaşıyor. Huzur, güvence ve durağanlık arayışında olacağımız bir gündeyiz. Günü ne denli keyifli ve huzurlu geçireceğimiz biraz da bize bağlı… Gece saat 22:29’da Ay İkizler burcuna geçiyor. Daha hareketli iki günlük zaman dilimine giriyoruz. Ay-Merkür karesinin etkili olacağı gece saatlerinde tartışmalara, zıtlaşmalara açık olacağız, sözlere dikkat!

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Ay-Mars karesinin gergin enerjisi devrede olacak. Sert ve şiddetli enerjileri temsil eden Mars’ın tetiklendiği zamanlarda kavgalar, tartışmalar, kazalar, sakarlıklar artar. Hem Ay’ın hem de Merkür’ün Mars’ı tetiklediği günlerdeyiz ve bu bağlamda özellikle bugün ve Cumartesi günleri bu enerji çok aktif olacak, farkında olalım! Etrafımızda cereyan eden olaylara nasıl tepkiler verdiğimiz, olaylarda aldığımız sonuçları etkiliyor, bunu da unutmayalım. Yani etki-tepki sürecinde önemli bir rol oynuyoruz. Öğle saatlerine değin devam eden bu atmosfer öğle saatlerinden sonra giderek değişmeye başlıyor. Günün ikinci yarısında daha yumuşak, ama bir o kadar da pasif ve kararsız ilerleyebiliriz. Ay-Neptün karesinin etkilerini hissedeceğimiz akşam saatlerinde bu durum kendini daha fazla gösterecek. Yanılgılara, hayal kırıklıklarına açık bir zaman dilimindeyiz.

Çarşamba günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Hayli hareketli, zihinsel ve entelektüel anlamda da hayli aktif geçebilecek bir gündeyiz. Ay-Güneş-Satürn arasında oluşacak T-kare açı kalıbı üst ve otorite figürleri, müdürler, patronlar, amirler sınıfından kişilerle tartışma, sorun yaşama riskinin yüksek olduğunu gösteriyor. Bu bakımdan özellikle öğle öncesindeki saatlerde iş ve toplantılarda, önemli konuşma, yazışmalarda dikkatli olmak ve şartları fazla zorlamamak isabetli olur. Ay-Venüs altmışlık açısının devreye girdiği öğle üzeri saatlerde bu zorlu enerji akışı uzaklaşmaya başlıyor. Ardından gelen Ay-Jüpiter üçgeni, akşam saatlerine kadarki süreçte girişeceğimiz işlerde daha kolay ve destekli ilerleyebileceğimizi işaret ediyor. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında heyecanlandırıcı durumlara, sürpriz ve güzel gelişmelere, yeniliklere açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Bu açının kesinleştiği 21:35 sonrasında başka açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor.

Perşembe gününe geçişten kısa bir müddet sonra (01:12) Yengeç burcuna geçen Ay, günün geri kalanında bu burçta hareketine devam ediyor. Gün boyunca girişeceğimiz işlerde başkalarının duygularını dikkate alır, etrafın duygu haline göre tavır alırsak, başarılı sonuçlar alabiliriz. Aile, çevre faktörlerinin vurgu kazandığı, sevdiklerimize sahip çıkma veya onlardan destek alma yönünde ihtiyacımızın arttığı bir gündeyiz. Ay’ın Merkür ile altmış derecelik uyumlu açısının etkili olduğu sabah saatlerinde yapacağımız konuşma ve yazışmalarda ya da toplantılarda olumlu sonuçlar alabiliriz. Ticari konularda, eğitimle ilgili konularda, seyahatlerle ilgili konularda girişimler açısından da güzel bir zaman dilimindeyiz. Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu öğle üzeri saatleri güç ve efor ya da cesaret gerektiren işler açısından kullanabiliriz. Günün ikinci yarısı Ay-Neptün üçgeninin karşılıklı fedakarlık, özveri kavramlarını vurguluyor. Gün boyunca etkili olan Güneş-Satürn karesi, üst ve otorite figürleri, müdürler, patronlar, amirler sınıfından kişilerle tartışma, sorun yaşama riskinin yüksek olduğunu gösteriyor. Önemli kişilerden talep ve istekte bulunmak açısından uygun bir zaman diliminde olmayabiliriz!

Cuma günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Yakın çevremizdeki kişilerden duygusal ve manevi destek bulabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde biraz gerginlikler olsa da, günün geri kalanında daha rahat ilerleyebiliriz. Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri civarı ve sonrasında önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle bir araya gelebilir, daha önce ertelediğimiz talep ve istekleri şimdi beyan edebiliriz. Kadın erkek ilişkileri, iş ilişkileri ve ebeveynlerle ilişkiler açısından kullanabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Ay-Jüpiter karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde yeme içme ve eğlenceyi abartabiliriz. Ama gün boyunca etkili olan Venüs-Jüpiter altmışlığı akşamın bu güzel saatlerine de yansıyor ve keyifli hale getiriyor. Astrolojik açıdan bu haftanın en keyifli, zengin, bereketli gününde ve akşamında olduğumuzu söyleyebiliriz.

Cumartesi gününe geçişte henüz Yengeç burcunda ilerleyen Ay’ın Uranüs ile dik açısının kesinleşmesinin ardından (00:23) boşluğa giren Ay, saat 04:08’de Aslan burcuna geçiyor. Kendine güven ve cesaretin, kendini ifade etme ve gösterme arzusunun vurgu kazandığı bir gündeyiz. Başak burcundaki Merkür-Mars kavuşumunun etkilerinin maksimumda hissedileceği bu günde sözlerimize dikkat etmeli, aşırı ısrar ve baskı yaratmaktan uzak kalabilmeliyiz. Tartışmalara, sakarlıklara, kazalara açık bir gündeyiz, farkında olalım!

Pazar günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sosyal ilişkiler açısından verimli bir gündeyiz. Egomuzu okşayacak iltifatlar almak isteyebilir, kendimize daha fazla özen gösterebiliriz. Sosyal açıdan aktif ve dışa dönük aktiviteler açısından da uygun bir gündeyiz. Dışarıda organizasyonlar, programlar yapabiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu günün ikinci yarısında olgun ve tecrübeli kişilerden fayda, destek görebilir ve fikir, tavsiye alabiliriz. Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde de yine sosyallik, dayanışma enerjisi devrede olacak. Şanslı, destekleyici faktörlerin devrede olduğu bir akşamdayız, değerlendirebiliriz!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi, APAI üyesi

Astroloji Okulu, 8 Eylül 2017

OPA Türkiye Facebook Sayfası

https://www.facebook.com/groups/1628325654151225

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  ARŞİV