11 Aralık haftası astroloji yorumları

11 Aralık haftası astroloji yorumları... Güneş-Uranüs üçgeninin etkili olduğu haftanın ikinci yarısında sürprizlere ve beklenmedik gelişmelere açık olacağız. Bununla birlikte, bir müddettir bizi sıkan şeylerden özgürleşeceğimiz bir zaman dilimindeyiz diyebiliriz. Gerilemekte olan Merkür de dahil, Yay burcundaki gezegenlerin Uranüs ile üçgen açılarını da değerlendirerek, bizi geçmişe çeken veya gelecek planlarımızdan alıkoyan ve geciktiren konularda kendimizi özgürleştirebiliriz. Böylelikle geleceğe dönük planlarımıza gözümüzü çevirir ve onlar üzerinde daha rahat ve özgürce planlar yapabiliriz.

11 Aralık haftası astroloji yorumları

 

Tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarırmış!

Yay burcunda gerileyen Merkür, iletişimsel sıkıntılar ve gecikmelerin yanı sıra, daha evvelce halledemediğimiz bazı şeylerin tekrar karşımıza çıkması ve bunlar üzerine tekrar düşünerek ve tekrar konuşarak çözüm bulmamız yönünde fırsat da sunuyor aslında! Daha evvelce konuşup bir noktaya taşıyamadığımız konular üzerine konuşabilir, tatlı dille ifade etmemiz sayesinde beklediğimizden de iyi neticeler alabiliriz. Bu bağlamda Ay’ın da Terazi burcunda hareket ettiği Pazartesi gününü, Ay’ın Venüs, Güneş ve Merkür ile uyumlu açılarının etkili olduğu Salı gününü, Merkür-Venüs kavuşumunun etkili olduğu Cuma gününü, Ay’ın Merkür-Venüs ile kavuştuğu Pazar gününü iyi değerlendirebiliriz.

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününe başlarken Başak burcunda ilerleyen Ay, Satürn ile dik açısını takip eden kısa bir boşluk süresinin ardından (06:02-08:00 saatleri arası) Terazi burcuna geçiyor (08:00). Gün genelinde huzurlu ve rahat bir enerji akışı var. Diğer insanlarla iyi ilişkiler ve karşılıklı paslaşmalar sayesinde hedeflerimize ulaşmamız daha kolay olacak.

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Genel olarak aradığımız huzuru ve dengeyi sağlayabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde başkalarıyla iyi ilişkiler sayesinde güzel neticeler alabiliriz. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde gergin ve zorlu bir enerji akışı var. Şartları fazla zorlamasak, ısrardan kaçınsak iyi ederiz! Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu gece saatlerinde rahat ve akışkan bir atmosferde olacağız. Özel ilişkiler açısından da keyifli bir gecedeyiz! Ay-Merkür altmışlığının da etkisiyle iletişim rahat akıyor. Önemli konuşmalar ve yazışmalar yapmak açısından değerlendirebiliriz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ilerliyor. Her ne kadar denge ve uyum arzusunda olsak da, sabah saatlerinde bu konuda biraz zorlanabiliriz. Zira Ay-Uranüs karşıtlığının denge bozucu etkileri devrede olacak. Ay-Satürn altmışlığının etkisini göstermeye başladığı öğle saatleri civarında arzu ettiğimiz dengeyi yakalamaya başlıyoruz. 15:26’da boşluğa giren ve açısız ilerleyen Ay, kısa bir müddet sonra boşluktan çıkıyor, Akrep burcuna geçiyor (16:58). Sezgilerimizin bize yön göstereceği, azim, gayret ve dayanıklılığımız sayesinde başarı kaydedebileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Ay-Mars kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında enerjimiz, mücadele gücümüz ve etkili olma kabiliyetimiz maksimumda olacak, değerlendirebiliriz!

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Biriktirdiğimiz enerjimizi güçlü bir şekilde dışa vurabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri civarında karşılaştığımız olaylardan veya içinde bulunduğumuz durumlardan güçlü maneviyatımız sayesinde başarı ile çıkabiliriz. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerinde de yine başarı şansımız yüksek ve olayların üstesinden gelmek açısından sağlam maneviyat ve inanç en önemli kozlarımız olacak. Ruhsal, ilahi konular ve şifa çalışmaları açısından çok uygun bir gündeyiz.

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Başkaları ile empati kurabilme, olayların nasıl bir yön kazanacağını tahmin etme yeteneğimiz sayesinde doğru tercihleri yapabiliriz. Sabah 04:42’de boşluğa giren Ay, günün geri kalanında boşlukta ilerliyor. Bu yüzden sağlam ve kalıcı sonuçlar elde etmekte zorlanabiliriz. Gün boyunca etkili olan Merkür-Venüs kavuşumu, tatlı dilimiz ve iyi ilişkilerimiz sayesinde başkaları üzerinde olumlu etki yaratabileceğimizi gösteriyor.

Cumartesi gününe geçişte henüz Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 04.07’de Yay burcuna geçiyor. İyimserlik ve umut enerjisinin baskın olduğu bir gündeyiz. Gün genelinde etkili olan Güneş-Uranüs üçgeni, sürpriz gelişmelere açık olduğumuzu gösteriyor. Yeniliklere hazır olalım, zira 18 Aralık Pazartesi günü Galaktik Merkez ile dizilim yapan önemli bir yeniaya doğru ilerlemekteyiz!

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Pazartesi günü gireceğimiz yeni evreden hemen önce, eldeki işleri tamamlama, bir şeyleri bitirme zamanlarındayız. Ay’ın Merkür ile kavuşumunun etkili olduğu sabah-öğle arasındaki zaman diliminde yapacağımız konuşmalarda, dikkatli olmak ve detaylara iyi odaklanmak sayesinde, başarılı sonuçlar alabiliriz. Ay-Venüs kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerinde iyicil, ılımlı, romantik bir atmosferde olacağız, değerlendirebiliriz!

 

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Derneği (OPA) Türkiye Temsilcisi

Uluslararası Profesyonel Astrologlar Derneği (APAI) Üyesi

8 Aralık 2017, Cuma

Astroloji Okulu, Caddebostan

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2017, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER