19 Şubat 2019 Salı

1-2 nisan hafta sonu burç yorumları

1-2 nisan hafta sonu burç yorumları...

01 Nisan 2017 Cumartesi 12:15
1-2 nisan hafta sonu burç yorumları

 

Haritada Balık burcu yükselmekte ve bu burcun yöneticisi Neptün kendi burcunda ve asaletli, henüz ufuk düzleminin üzerine çıkmış, oryantal ve direkt durumda. Yani hayli güçlü bir Neptün ile karşı karşıyayız. Neptün hayalleri, idealleri, ruhsal bağları, vizyonları temsil eder. Fedakarlıkla, özveride bulunmakla, akışa bırakmakla, bazı durumlarda da vazgeçmekle ilişkilendirilir. Kararsızlık, belirsizlik, netlik eksikliği ile ilişkilendirilen Neptün’ün ASC’ye yakın, ama 12. Eve de çalışıyor olması, perde arkası oyunlara da dikkat çeker. 1. Evde bulunması, politik anlamda çalkalanmalar olasılığına dikkat çeker (Kaynak-referans: Dünya Astrolojisi, Öner Döşer, Astroloji Okulu Yayınları, sayfa 124-125).

Haritanın Yükselen ve Tepe Noktası yöneticisi Jüpiter Terazi burcunda, geri harekette ve 7. Evde (8. Burçta) yerleşmekte, yeniayla birlikte girmekte olduğumuz yaklaşık bir aylık dönemde müştereklik arayışına, geri harekette olması itibariyle de anlaşmazlıklara, rekabete, çekişmeye dikkat çekmektedir. Jüpiter’in Plüton ile partil dik açısı, hukuki (Jüpiter), politik Terazi) ve ekonomik (Jüpiter+8. Ev) konularda köklü dönüşüm ve yeniden yapılanma işaretçisi olarak görülebilir. Bu yerleşim aynı zamanda önümüzdeki bir aylık dönemde karşılaşacağımız muhtemel finansal stresleri de işaret etmektedir. Plüton’un 11. Evdeki yerleşimi, Meclis’te yeniden yapılanma ya da köklü dönüşümler konusunda güçlü bir mücadele işaretçisi olarak görülebilir. Plüton, Jüpiter-Uranüs-Merkür dizilimiyle oluşturduğu T-kare açı kalıbının odak noktasındadır ve köklü değişim-dönüşümlere işaret etmektedir. Kriz-dönüşüm-büyümenin odak noktası Meclis’i veya Parlamentoyu ve aynı zamanda ittifak içinde olunan devletleri göstermektedir. 

Haritanın Tepe Noktasında yerleşmekte olan Satürn, mevcut hükümetin işinin kolay olmadığını, engelleyici veya zorlu durumları, yavaş ilerleyen gelişmeleri, ağır sorumlulukları göstermektedir. Satürn’ün 11. ve 12. Evlerin yöneticisi olarak burada bulunması, Meclis ile ilgili yükümlülükleri, anayasa değişikliği ile ilgili eleştirileri, perde arkası oyunları ya da aşağı çekilme yönünde girişimleri düşündürmektedir. 

Yeniay derecesi haritanın 1. Evine, 2. Burcuna denk düşmektedir. Bu yerleşim liderlik, öncülük, ilk adımı atmak gibi Koç burcu doğasında bazı başlangıçları, aynı zamanda girişimlerin ekonomi açısından da yeni bir hareket yaratma arzusu içerisinde olunacağını düşündürmektedir.

Haritada ateş elementinin güçlü olması (Venüs, Güneş, Ay, Merkür, Uranüs, Satürn, MC) girişimcilik ruhunun ve cesaretin vurgu kazanacağı, liderlik ve ön planda olma arzusunun artacağı bir sürece işaret etmektedir.

Yeniayın 2 derece toleransla kavuşum yaptığı Algenib yıldızı 9 derece Koç burcunda yer alan, mücadele ruhu ve öğrenme aşkını kamçılayan, skandallara meyilli, yazdıkları dolayısı ile başın derde girmesi gibi zorlu temalarla da ilişkilendirilen bir yıldızdır.

Yeniay esnasında Güney Ay Düğümü Fomalhaut yıldızıyla birleşmekte, idealleri yozlaştırmış kişilerin gözden düşme olasılığına vurgu yapmaktadır.

Bu yeniay özellikle ülkemiz açısından önem taşıyor, çünkü haritamızda 7 derece Terazi burcunda yer alan Mars’ın tam karşısında, 7 derece Koç burcunda gerçekleşiyor.

Astrolojide Mars denilince akla asker, savaş, terör, silah gibi kavramlar gelir. Mars haritamızın Dip Noktasında yerleşmekte, ülkenin iç olayları ile ilişkilendirilmektedir. Mars’ın sert transitler aldığı zamanlarda bu konularda hareketlilik, agresyon artmaktadır. Aynı derecede yeniay daha önce 1998 yılında ve yine 28 Mart’ta gerçekleşmiştir. Bu tarih civarında gerçekleşe önemli olaylara bakılabilir. (Örneğin 13 Nisan 1998 PKK'nın iki numaralı adamı Şemdin Sakık ile kardeşi Arif Sakık, Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın operasyonuyla yakalanıp Türkiye'ye getirilmiş).

Yeniay derecesinin Türkiye astroloji haritasında 10. Eve ve 10. Burca denk düştüğünü görüyoruz. Türkiye bu yıl 10 numaralı profeksiyonunu yaşıyor, yani ülke olarak 10. Ev konularının (yönetim, yöneticiler, ülkenin dış imajı, geleceğe yönelik planları, kaderi) önemli olduğu bir yaşımızdayız. 10. Burç yöneticisi Mars’ın karşısına düşen bu yeniay, yılın en önemli olaylarının bu yeniay süresine denk geleceğini göstermektedir. (28 Mart-26 Nisan 2017 tarihleri arası). Tabii hayli çekişmeli, rekabetli, mücadeleli bir dönem, zira yeniay Mars’ın karşısına denk düşüyor ve Mars köşe evde, hayli güçlü durumda. Tabii bu durum Hükümet ile ana muhalefet arasındaki rekabet ve mücadelenin kızışacağının da bir göstergesi! Bu bağlamda aylı profeksiyonla ilerlersek 29 Nisan-29 Mayıs tarihleri arasında da hayli zorlu ve gergin bir zaman diliminde olacağımızı öngörebiliriz.

12 Nisan Çarşamba gecesi 20:30-22:45 tarihleri arasında yapacağım online seminerde bu konulara daha detaylı bir şekilde değineceğim.

Sunumumda şu konu başlıkları yer alacak

 • Türkiye’deki Referandum ve bundan sonrası
 • Fransa’daki Cumhurbaşkanlığı seçimi
 • İran’daki Cumhurbaşkanlığı seçimi
 • Almanya’daki Parlamento seçimleri
 • Amerika-İsrail ilişkileri
 • Türkiye-ABD-Rusya ilişkileri
 • Avrupa Birliğini nasıl bir gelecek bekliyor? 

Seminer hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki tanıtım yazısında bulabilirsiniz.

http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/online-seminer-liderler-zamani-208

İdealist ve faydalı girişimler için uygun zamanlar

Mars-Neptün altmışlığının en etkili olduğu Pazartesi gününü idealist amaçlar ve topluma faydalı girişimler için kullanabiliriz. Pazartesi ve Çarşamba günleri aynı zamanda ruhsal konularla ilgilenmek, çalışmalar yapmak (meditasyon, şifa vs) açısından da daha verimli günler olarak görülmekte. Haftanın ilk yarısını başkalarına yardım ve fayda üretmek açısından değerlendirebiliriz.

İletişim kurmak, teklifte-talepte bulunmak için uygun zamanlar

İletişim gezegeni Merkür hafta başından itibaren kalıcı ve sağlam adımlarla ilişkilendirilen Satürn ile uyumlu üçgen açıda olacak. Çarşamba gecesi kesinleşen bu açı (21:16) otorite figürü çizen ya da söz sahibi konumdaki kişilerle iletişim kurmak, talepte bulunmak, toplantılar düzenlemek, fikir alışverişlerinde bulunmak, geleceğe yönelik önemli anlaşmalar yapmak açısından ideal bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Bu bağlamda Salı ve Çarşamba günleri en uygun günler olarak görülmekte.

Finansal açıdan dikkatli olmak gereken zamanlar

Finans gezegeni Jüpiter’in dönüşüm ve yeniden yapılanma gezegeni Plüton ile dik açısını kesinleştirdiği bir haftada olduğumuzdan, ekonomik açıdan bazı stresler bekleyebiliriz. Bu bağlamda özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri dikkat çekmekte, riskli zamanlar olarak görülmekte. Borsa ve benzeri alanlarda spekülatif hareketler artabilir. Kayba uğramamak açısından dikkatli olmak gerekiyor. Bankalarla ilgili stresler de yaşanabilir (Dünya genelinde).

İnançlarla ilgili stresler

Jüpiter-Plüton karesinin etkili olduğu bu hafta genelinde inançlar ve değerler üzerinden manipülasyon, baskı, stres ve sert-şiddete yönelik eylemlere de açık olabiliriz. Etnik gruplaşmalar, inançlarla ilgili karmaşalar, dini mekanlarla ilgili problemler bu açının stresli sonuçları olabiliyor. Büyümemiz için gerekli stresler olarak ele aldığımızda, evrimsel sürecimizde bu türde açıların katkısı olduğunu da düşünebiliriz öte yandan…  

Maddi ve fiziksel güvence

İletişim, alışveriş ve ticaretle ilişkilendirilen Merkür gezegeni 31 Mart Cuma gecesi Boğa burcuna geçiyor (20:30). Bu geçişle birlikte kendimizi maddi ve fiziksel güvence konusunda daha fazla düşünür, konuşur bulmaya başlayabiliriz. Önümüzdeki ayın ilerleyen günlerinde yavaşlamaya başlayan Merkür, 11 Nisan’dan itibaren bu burçta gerilemeye başlayacak. Merkür’ün Boğa burcunu tamamlayacağı 7 Haziran tarihine kadar maddi ve ekonomik güvence, fiziksel güvence ile ilgili konular gündemimizde ön sıralarda yer alacak muhtemelen. 

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ülkemizin Meclisi, partilerin temsilcileri, müttefik ülkelerle ilişkisi gibi konuların gündemde daha fazla vurgu kazanabileceği bir gündeyiz. Ay-Plüton üçgeninin kesinleştiği 02:12 sonrasında boşluğa giren Ay, saat 19.40’ta İkizler burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor. Yani gün genelinde bazı işlerimizin ucu açık kalabilir, belirsizlik ve kararsızlık enerjisi hakim olabilir. Gece saatlerinde etkili olacak Ay-Venüs altmışlığı, aşk ve ilişkiler bağlamında keyifli bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. 20:30’da Boğa burcuna geçen Merkür, uzun bir müddet bulunacağı bu burçta maddi ve fiziksel güvence konularının daha fazla konuşulacağını düşündürmekte.

Cumartesi günü boyunca İkizler burcunda ilerleyen Ay, iletişimi ve haberleşmesi yoğun bir günde olacağımızı işaret etmekte. Günün ilk yarısında daha ziyade rahat bir akış var, çünkü Ay-Güneş altmışlığının dengeli ve destekleyici açısının etkileri devrede olacak. Kadın-erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler ve iş ilişkileri açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. İkindi civarından itibaren devreye giren Ay-Neptün karesinin dengesiz enerjisi, akşam vakitlerinde dağılmaya başlıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeninin rahatlatıcı, umutlu ve iyimserleştiren enerjisi devreye giriyor. Sosyalleşmek açısından harika bir zaman dilimindeyiz. Her türlü alışveriş, diyalog, arkadaşlık ve ilişkilere açık olabiliriz!

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ilerliyor. Daha önce bilmediğimiz şeyleri öğrenebilir ya da fark edebiliriz! Sabah saatlerinden itibaren etkili olan Ay-Uranüs üçgeni, biraz rutin dışına çıkıp, değişik şeylerle uğraşmak, değişik yerlere gitmek için güzel bir zaman diliminde olduğumuzu müjdeliyor. Yeni şeyler öğrenebilir, bilgimizi arttırabiliriz. Ay’ın Kiron ve Satürn ile uyumsuz açılarının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde kırgınlıklar, engellemeler, geciktirmelerle karşılaşabiliriz. Şartları çok zorlamasak iyi ederiz. Son açısının ardından boşluğa giren Ay (17:42) gecenin ilerleyen saatlerinde Yengeç burcuna geçiyor (21:26). Ailevi ve duygusal konuların, ev ve gayrimenkuller, dekorasyon, döşeme ve benzeri temaların veya geçmişle ilgili konuların daha çok konuşulacağı bir zaman dilimindeyiz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu gece saatlerinde gereğinden fazla hassas ve kırılgan olabiliriz. Bu yüzden ilişkilerimizde daha dikkatli olmamızda, sözlerimize özen göstermemizde fayda var!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

Astroloji Okulu, Caddebostan

26 Mart 2017, Pazar

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  halkalı escort

  istanbul escort

  türk porno

  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV