21 Şubat 2017 Salı

Emziren Anneler İçin Öneriler

Hamilelik dönemi sonrası bebeğin dünyaya gelmesiyle annenin vcudunda değişiklikler olur. Hem yeni hayata alışma çabaları hem de bebeğin bakımı anneyi biraz zorlayabilir. Ayrıca bebeğin beslenmesi için yeterli ve dengeli beslenebilmesi şarttır. Emziren anneler ne yemeli, nelerden uzak durmalı? Sağlıklı bir beslenme düzeni için gerekenler. Yazımızda emziren annelerin tüketmesi gereken besinler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

03 Şubat 2017 Cuma 21:41
Emziren Anneler İçin Öneriler
KADINHABERLERİ.COM- Hamilelik dönemi sonrası bebeğin dünyaya gelmesiyle annenin vcudunda değişiklikler olur. Hem yeni hayata alışma çabaları hem de bebeğin bakımı anneyi biraz zorlayabilir. Ayrıca bebeğin beslenmesi için yeterli ve dengeli beslenebilmesi şarttır. Emziren anneler ne yemeli, nelerden uzak durmalı? Sağlıklı bir beslenme düzeni için gerekenler. Yazımızda emziren annelerin tüketmesi gereken besinler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.
Doğum sonrası emziren sağlıklı bir anne günlük olarak ortalama 800 ml. süt salgılayabilir. Emziren annelerin beslenmesi oldukça önemlidir. Annenin bol bol protein, enerji, mineral ve vitamin alması gerekir.  Emziren anneler öncelikle bol miktarda sebze ve meyve tüketmelidir. Enerji veren besinler aynı zamanda emziren annenin süt üretimini arttıracağı için enerji veren ekmek, patates ve pirinç gibi besinleri her gün tüketmeleri gerekir.
Annelerin haftada en az iki kere balık ile beslenerek emziren annelerin kaliteli ve bol süt üretebilmesi sağlanmış olur. Yumurta tüketimi beslenmesi için olmazsa olmazlar arasındadır. Bununla birlikte anneler bakliyatlar, süt, yoğurt ve peynir gibi kalsiyum kaynağı süt ürünleri de mutlaka tüketmelidir.
Emziren anneler bol bol sıvı tüketmelidir. Özellikle de su tüketimine dikkat etmelidir. Günde en az 2,5-3 litre su kesinlikle içmelidir.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
KARİKATÜR
ARŞİV